----------------------------------- Jabba the Hutt 16 Apr 2012 09:47 ONAA 2013 ----------------------------------- Stie cineva care sunt posibilele locatii pentru olimpiada de anul viitor? ----------------------------------- Mosu' 19 Apr 2012 19:52 ? ----------------------------------- Inca nu se stie cine si cum va conduce tara in 2013. Daca va mai exista una! Exista discutii dar sunt inutile acum, deci teoretic/oficial nu se stie. ----------------------------------- AndreeaV 28 Iun 2012 15:18 ----------------------------------- Ca sa nu mai postez alt topic imi voi pune intrebarea aici. La anul la olimpiada de astronomie pot participa ca junior?Eu sunt nascuta in 1997 si voiam sa stiu cum se face repartitia asta junior/senior. ----------------------------------- Mosu' 28 Iun 2012 21:57 regulament ----------------------------------- Regulamentul de participare poate fi citit pe net pe siteul oficial al IAO rusa/engleza. Sau luate precizarile din tara noastra, aiurite cum sunt, si calculat. In general peste 15 ani impliniti la 01.01 esti senior sau si mai tanar daca ai participat deja la o IAO ca junior. ----------------------------------- AndreeaV 29 Iun 2012 10:41 ----------------------------------- Nu am mai participat pana acum la vreo olimpiada de astronomie. Ma gandeam ca pot participa anul viitor la juniori... :( ----------------------------------- Jabba the Hutt 29 Iun 2012 15:00 ----------------------------------- La ce liceu inveti? ----------------------------------- Mosu' 29 Iun 2012 18:36 calcul ----------------------------------- 2013-1997=15-16, eu spun ca e clar, multi ani inainte, bafta la olimpiada indiferent de sectiunea la care vei participa sau liceul pentru care concurezi. Programa este aproximativ aceeasi dar difera nivelul de lucru si partea de astrofizica pentru proba de baraj. Oricum prima participare conteaza... ----------------------------------- AndreeaV 30 Iun 2012 08:40 ----------------------------------- La ce liceu inveti? La "Tudor Vianu" :) ----------------------------------- Mosu' 03 Mar 2013 10:15 Atentie! ----------------------------------- Va rog sa nu mai creati topice noi cu aceeasi tema, folositi acest topic pentru ONAA 2013. Multumesc! Moderator ----------------------------------- andrei.sandu 08 Ian 2018 18:17 Problema Barem ----------------------------------- Sper doar sa mai fie cineva care sa mai verifice si topicul acesta... desi au trecut 5 ani de la ONAA 2013 :) Se intampla cumva sa aiba cineva baremele de la proba teoretica pentru Seniori? Pe site este postat baremul de la Juniori si la Seniori. Aceeasi situatie este si pe Olimpiade.ro. Asta cam da batai de cap cand vrei sa te verifici la probleme. O seara placuta! ----------------------------------- Mosu' 08 Ian 2018 18:31 Probleme ----------------------------------- Olimpiade.ro nu actualizeaza automat date, se bazeaza pe ce comunica diversi. Daca nu gasiti subiecte si bareme, punctaje(clasamente) sau anunturi, poate fi vina organizatorilor (ei ar fi obligati sa publice si sa intretina un site). Mai exista lipsuri si din alti ani, incercati sa gasiti de exemplu Buzau 2015, daca reusiti spuneti-mi si mie!!! Ati gasit cumva regulamentul actualizat si anuntul pentru acest an? Dar clasamentul final oficial , cu punctaje, de anul trecut? Cel mai sigur rezolvati pe cont propriu! Bafta! ----------------------------------- andrei.sandu 09 Ian 2018 15:08 Probleme ----------------------------------- De rezolvat am rezolvat problemele alea, dar nu stiu cat de corecte sunt. Pe Edu.ro nu este postat nimic despre olimpiade, si nici nu am reusit sa gasesc ceva despre regulament si programa de anul acesta. Pe ISJ Suceava se gaseste ceva despre OJAA 2018, care e pe 27 ianuarie, si ONAA 2018, care e la Gura Humorului, intre 5 si 9 februarie (Da, ati citit corect!! Cam o saptamana intre judeteana si nationala, deci trebuie lucrat si pentru o potentiala nationala + baraj pentru judeteana...) Nici de anul trecut nu am gasit mai nimic si nu am nimic pe calculator. Singurul lucru care e de gasit despre ONAA 2017 e programul (pe EconomicCalimanesti.ro), si un comunicat de presa pe ISJ Sibiu, dar atat. Din fericire am pe calculator ceva subiecte de la ONAA 2015, vi le atasez acum. O zi buna!