----------------------------------- Andi 26 Ian 2017 08:13 ----------------------------------- Înțeleg dar nu aprob, pentru că a fost citată sursa, așa cum este legea copyright. Le înțeleg sentimentul de culpă și sper ca viitoarele ediții ale anuarului (și alte eventuale publicații) să nu mai conțină nici un fel de greșeli. Deci autorii să se sesizeze la lucruri mai înteresante. Nu cred că are nimeni nevoie în bibliotecă de cărți pline de greșeli de tot felul și pe care nu te poți baza pentru o informare corectă. De asemenea nu le înțeleg politica struțului și a lipsei de dialog. Cu atât mai mult cu cât sunt cadre didactice. În final am să spun totuși: autorii au fost cei care au compilat din surse pe care nu le-au trecut nici măcar la bibliografie. Deci ei au fost cei care au încălcat legea. Dar la noi este la modă, nu? PS Admin, din exces de zel ai șters și formulele mele, precum și cele din paginile unor cărți! Eu nu mă vait de copyright, știința este pentru toată lumea, atâta vreme cât nu o comercializezi.