----------------------------------- Mircea Pteancu 17 Apr 2018 21:55 ----------------------------------- Domnilor Ma bucur pentru Antonio ca are 1502 abonati.:D Cat priveste felicitarile, domnule nobody ,eu zic sa o iei mai usor cu dulapul pe scari , sa nu-l scapi...da' de fapt ce-i cu gramada aia de surcele ? Ma uit la intamplare la una din pozele colorate. Lasand culorile la o parte - multi sunt foarte impresionabili la culori (asta o stie pana si audiatul Zuckerberg si am sa folosesc tehnica in replica mea ,daca tot are asa mare cautare ) ,sa vedem ce credibilitate au datele. Si ce vedem ? Scrie chiar in ultimul grafic postat de Teo ca ''... e posibil ca 80-90% dintre candidatii lui Kepler sa fie descoperiri adevarate''. Exista deci o posibilitate de 10-20 % ca toata povestea sa fie tzeapa si gargara = QED! Stiu : veti sari sa spuneti ca interpretez gresit datele , ca ele trebuie interpretate...asa... Intradevar , asa se face ''stiinta'' in iepoca fesbuc , oamenii sunt invatati / spalati pe creier despre ce sa gandesca nu cum trebuie sa gandesca. Dus placut in continuare ! Mircea