----------------------------------- cudjo66 09 Apr 2010 13:56 ----------------------------------- Am comandat de la Astroshop si mi-au dat plasa. Cand trebuia sa primesc marfa mi-au zis ca nu au pe stoc. Avantajul din Romania este ca instrumentele sunt verificate la fata locului si e doar riscul transportului de cateva sute de km. Exista o solutie mai buna decat din Germania: te duci sa il iei personal din Romania. Benzina nu te costa cat taxele de transport din Germania (cam 100 de euro) si poti sa il vezi/verifici/incerci si platesti pe loc. Oricum daca vine din Germania nu o sa poti sa verifici coletele in fata carausului decat dupa ce platesti pentru ca altfel nu le desigileaza. Si e mult mai greu de urmarit problema intr-o tara straina. Eu zic ca firma de care vorbesc (din Romania) e o firma serioasa, care lucreaza cu acte in regula si nu isi bate cuie in talpa pt. o suma de bani relativ mica in comparatie cu instrumente de zeci de mii de euro pe care le aduce la comanda. Eu am avut incredere si as repeta oricand experienta. Dar fiecare e liber sa faca ce vrea. O zi buna si (mai) mult curaj.