----------------------------------- Mina Marcus 11 Apr 2012 12:43 Luminita ----------------------------------- Ca tot ati adus in discutie subiectul, am sa va spun ce am vazut eu pe cer acum doi ani si poate are cineva o explicatie logica a fenomenului. Eram in apuseni, prin august, cer senin, se vedea Calea Lactee superb. Ce mai, ca sus, la munte. Era cam 1 noaptea si, impreuna cu doi prieteni, stateam intinsi pe o patura, cu ochii pe cer, si discutam. Am vazut toti 3, exact deaspura noastra, ceea ce parea a fi o stea printre mii si mii de altele. Ciudat este ca steaua cu pricina (de marimea unei stele mijlocii, suficient de mare sa o vedem clar pe cer) a facut catvea miscari bruste in zig-zag, de la est la vest. Viteza foarte mare, in nici un caz nu putea fi confundata cu un avion sau satelit. Nu la viteza aceea si nu la miscarile in zig-zag (vreo 4-5 zig-zaguri) pe care le-a facut. Apoi a disparut. Ulterior, am cautat pe Internet. Am intalnit si alte relatari ale unor oameni, din diverse colturi ale lumii, descriind exact ceea ce am vazut noi, dar fara sa dea cineva vreo explicatie. Ati vazut asa ceva vreodata? Ce credeti ca ar fi putut fi? Ne-am gandit la 'n' posibilitati, de la sateliti la meteoriti, dar nu am ajuns la nici o concluzie.