
-----------------------------------
dmtr69
25 Iun 2017 15:38

M20_Atik314_bicolor- trei versiuni
-----------------------------------
Aseara am incercat o captura bicolor Ha si OIII; tinta M20- transparenta la inceput era mai buna, dar apoi nu mai vedeam nici stele pentru ghidaj. Prea putine cadre: 11x5 minute pentru OIII; 11x3 minute pentru Ha. Slabut semnal pe OIII, poate ar fi mers mai bine cu filtre RGB. 
Am incercat trei combinatii cu cele doua imagini: HaOiiiOiii, verde sintetic si "blend", urmarind pasii din tutorialul Lightvortex.

-----------------------------------
jimao22
25 Iun 2017 22:22


-----------------------------------
Super frumos. Ai semnal garla, tinand cont ca ai acum o camera atat de sensibila.
Tine-o tot asa.
