----------------------------------- Gratian 30 Sep 2020 20:34 Bine v-am gasit ----------------------------------- Salut, Sunt Gratian din Arad, pasionat de astronomie si astrophotografie. De curande am achizitionat cu C8 SCT, Hyperstar V4, ZWO 533 MC PRO si alte accesorii. Ma intereseaza discutiile de pe forum si sectiunea pentru schiburi si vanzari de componente, echipamente, filtre si tot ce tine de lumea telescopului. ----------------------------------- Mircea Pteancu 30 Sep 2020 22:08 ----------------------------------- Bine ai venit Gratian ! Vad ca ai o dotare foarte buna, te invit cu mare drag sa discutam despre telescoape si observatii,la topicurile existente sau initiate de tine. Imi place mult formularea ta: '' tot ce tine de lumea telescopului''. In Arad exista o mica comunitate astronomica: https://www.astroclubgalaxis.ro/ Poate ne intalnim si in lumea reala ,nu doar in cea virtuala. (Recunosc ca am un motiv egoist cand spun asta , nu am avut niciodata ocazia sa privesc printr-unul din legendarele C8... :wink: ). Cer senin si spor la observatii ,Mircea