----------------------------------- Marco 29 Ian 2022 16:26 Telescop Solar OTA ----------------------------------- Salutare , de vanzare un tub OTA de la DaystarFilters USA original , il vand deoarece nu am timp de facut observatii prin el ,si lucrez la alt proiect de radioastronomie dupa cum am specificat si in primul meu anunt cu tubul ota schmidt , tubul daystar solar filters se afla intr-o stare excelenta de functionare ,ireprosabil mai bine zis ,desigur pentru mai multe detalii pm va rog si va trimit si filmulet cu lentila cu tot ce va intereseaza , desigur mentionez ca imaginile le voi face crop deoarece postez de pe telefon si trebuie sa fie undeva la dimensiunea fisierului de 1 mb asa imi apare mie deoarece sunt pe telefon si dimensiunile mele sunt undeva la 5 mb ,rog adminii sa fie atenti la aceste detalii ,si multumesc frumos pentru intelegere. Pret 900€ ,tubul l-am achizitionat la pretul de 1200€ tin sa mentionez si l-am folosit de vreo 5x maxim de aceea il vand la acest pret . Telescopul este Dublet Refractor cu Double Stack filtru solar !! ----------------------------------- Marco 17 Feb 2022 15:06 daystar filter ----------------------------------- update pret 850 Euro pret final ----------------------------------- Badea Dragos 18 Feb 2022 11:58 ----------------------------------- Salut! Poti sa dai mai multe detalii te rog? Multumesc ----------------------------------- Marco 02 Mar 2022 12:28 daystar filter ----------------------------------- Pret final ultima actualizare 800 Euro cine doreste , garantez pentru acest telescop este extrem de bun si sunt foarte multumit de el , imi pare foarte rau sa il dau deoarece eu nu il mai folosesc si eu am trecut deja pe RadioAstronomie si raman cu asta doar , am deja 3 radiotelescoape mari . ----------------------------------- Marco 06 Apr 2022 13:15 ----------------------------------- Update pret 780 Euro !! ----------------------------------- jimao22 11 Apr 2022 22:43 ----------------------------------- Da un link cu produsul tau de la producator/vanzator, sa vedem mai exact despre ce este vorba. Asta daca nu e cu suparare. ----------------------------------- Marco 12 Apr 2022 11:57 Sal desigur ----------------------------------- https://daystarfilters.com/Scout/60ScoutDS.shtml ----------------------------------- Marco 15 Mai 2022 10:14 ----------------------------------- Update pret 700 euro pret final !! verificare fara probleme tot garantat 100 % ----------------------------------- Marco 23 Mai 2022 10:12 ----------------------------------- Update final " Vandut " se poate inchide acest topic, multumesc frumos