
-----------------------------------
Mitu Catalin
18 Aug 2008 14:24

Scaun observatii
-----------------------------------
Bun pentru Dobson-uri  si nu numai , m-a costat 30 RON . E cam greu dar merge bagat in masina .

-----------------------------------
Claudiu
18 Aug 2008 16:36


-----------------------------------
very nice.... are ceva de Brancusi in el...  pacat  numai ca nu are spatar sau macar un spatar de bar pentru solduri.
Ar fi interesant sa aiba un ax pe care sa se poata rezema picioarele, ca sa nu stea intinse sau mai rau - atirnate. Ai putea sa perforezi piesa centrala si sa bagi acolo acest ax (tot lemn strunjit).. cam de vreo 4cm sa nu se rupa..
Mai multe gauri, mai multe posibilitati :)

-----------------------------------
HoO_Germany
18 Aug 2008 22:17


-----------------------------------
Foarte frumos facut si sfaturile de imbunatatire de la Claudiu nu sant greu de realizat  :)

-----------------------------------
Mitu Catalin
19 Aug 2008 20:35


-----------------------------------
E o idee buna , si mie mi se pare incomod cand este ridicat . In plus sezutul ar trebui sa fie mai mare dar nimic nu este batut in cuie  :)  , am sa-l modific in functie de cum se va comporta la observatii .
