
-----------------------------------
kramer
18 Noi 2011 21:26

Montura EQ5
-----------------------------------
Cumpar montura EQ5 sau ceva similar.Ma intereseaza sa imi duca luneta 120/1000 doar pentru observatii vizuale.
 Montura poate sa aiba motorase de urmarire si eventual GOTO(asta doar in functie de pretul cerut,nu este un must have pt. mine).
 Pt.contact mesageria privata sau tel. 0744377175

  Catalin N.

-----------------------------------
kramer
22 Noi 2011 18:12


-----------------------------------
Doresc sa cumpar si un Barlow 2x pe 1.25 si eventual un inel T pt Nikon. Prefer barlow cu adaptor  T si grupul optic detasabil, similar cu modelul de la Celestron:  http://www.skywatcher.ro/images/Imagini%20telescoape/Celestronmare/93640_tadapterwithbar_mid.jpg

-----------------------------------
kramer
28 Noi 2011 20:06


-----------------------------------
Am gasit montura
 Raman valabile barlow-ul si eventual un set de motoare de urmarire Eq5.

-----------------------------------
kramer
01 Dec 2011 23:52


-----------------------------------
Pot sa ofer la schimb un ocular pentru colimare Chesire Orion (l-am primit odata cu luneta Orion 120/1000).
 In functie de modelul de barlow ofer si diferenta in bani daca este cazul.
 
 edit: este similar cu modelul de aici: http://www.skywatcher.ro/SK/SKChesire.htm

-----------------------------------
kramer
09 Dec 2011 21:39


-----------------------------------
Restrang cautarile la un Barlow Celestron Ultima 2X , Tal 2x sau 3x, sau Orion Shorty Plus.
   Am studiat un pic si se pare ca lentilele Barlow cu adaptor T2 intergrat sunt destul de slabe optic asa ca renunt la idee deocamdata si merg doar pe variantele de mai sus.


 Ps. Rog un moderator sa modifice titlul topicului in "Cumpar Barlow si motoare urmarire Eq5"

 Multumesc!
