----------------------------------- Catalin Enache 30 Dec 2012 22:08 ----------------------------------- De ce va mirati ? .Nivelul forumului este la nivelul astronomiei actuale fie ea amatoriceasca sau nu . Multi au renuntat in a mai scrie ceva din cauza contradictiilor avute cu anumite persoane si aici ma numar si eu ,cei care au experienta in optica ,astrofoto,constructii si reparatii cred si cu tot respectul am observat ca au raspuns de 10 ori la aceiasi intrebare aderesata de useri diferiti . Forumul acesta este de foarte mare valoare pentru un incepator sau scris foarte multe lucruri si cam tot ce trebuie sa stie un astronom amator . La intrebarea vreau sa-mi slefuiesc o oglinda de telescop ,cineva ca domnu Stanescu poate decat sa faca trimitere la zecile de topicuri in care sa discutat asta fara a mai da explicatii ,pentru ca a dat destule raspunzand la fiecare intrebare de acest gen ,cred ca sunt foarte multi spectatori care foloseste forumul ca pe o carte deschisa se informeaza fara a participa la discutii si nu este nimic rau in asta . Asta este nivelul nostru actual si cu regret se pare ca nu putem vorbii de ce nu am vazut sau nu avem in posesie . Dezvoltarea forumului vine odata cu dezvoltarea fiecarui individ in parte in materie de instrumente optice ,observatii ,astrofoto. Noi suntem la nivelul care este afisat pe acest forum .