----------------------------------- dragos.n 27 Noi 2015 02:04 ----------------------------------- Chiar asa, se stie cu siguranta ce sunt quasarii, si chiar pulsarii? Deocamdata sunt multi care pun la indoiala teoria privind Soarele. si avand in vedere succesele din ultimul timp privind predictia cutremurelor pe Pamant in functie de activitatea solara, se pare ca lucrurile se complica rau. De cat timp este acceptat, si subliniez pe cuvantul acceptat, faptul ca sunt miliarde de planete in galazia noastra? Pentru ca pana in '89, teoria mainstream era ca sistemele cu planete sunt cel mult singulare, daca cumva exista. Stiu sigur, am trait acele vremuri, si ma indigna foarte tare aroganta unor savanti, care extrapolau o cunoastere incompleta, la intreg Universul. Dar se pare ca ultimele descoperiri nu au reusit sa-i invete nimic, atat pe ei, cat si pe sustinatorii lor fideli, prezenti, din pacate, si aici pe forum. Si nimic nu imi pare mai penibil decat sa lansezi o ipoteza, fara o minima argumentatie, doar pentru a nu lasa cumva loc unei interpretari extra ... Extra mainstream. Va rog, sa nu cumva sa credeti ca eu as crede ca undeva in infinitul, relativ? al Universului ar putea exista o civilizatie, cu atat mai mult una de gradul trei, sau care grad o fi ala. Nu, noi suntem singurii, nu exista extraterestri, si orice posibil semn al unei astfel de existente trebuie negat si desfiintat cu orice pret. Traiasca tovarasul Nicolae Ceausescu, si ......oricine e la putere! :!: :!: :!: