----------------------------------- Mircea Pteancu 28 Feb 2016 14:37 Pagini personale de Astronomie ----------------------------------- Va propun ca sa adunam la acest topic informatii despre paginile personale de Astronomie ale membrilor forumului astronomy.ro. Sunt insa binevenite informatii similare despre pagini personale de Astronomie ale membrilor SARM ,ai astrocluburilor romanesti si ale astronomilor amatori romani neafiliati la vreo organizatie ,astroclub sau forum. In privinta paginilor personale ale amatorilor din lumea larga , sunt binevenite si acestea daca sunt cu adevarat pagini personale interesante. Exista mult prea multe asa zise pagini /situri/bloguri personale care parcurg in zece randuri Astronomia de la picturile rupestre al astrilor din pesterile franceze ,de pilda , pana la misiunea Kepler. Acestea sunt simple vehicule pentru reclame comerciale de telescoape chinezesti. Acestea nu sunt binevenite si le vom face o primire ca atare. Sper sa nu fie privita ca o lipsa de modestie dar voi incepe cu blogul meu ''OBSERVO.RGO.SUM'' despre care am placerea sa va anunt ca azi dupa-masa a trecut de 100.000 de vizionari. Multumesc colegilor de forum care mi-au vizitat blogul. Iata inca odata linkul si doua ''print-screen''-uri care au captat momentul. http://observoergosum.blogspot.ro/ Invit colegii de forum sa posteze despre paginile lor personale si despre alte pagini personale interesante. Mircea