----------------------------------- valy 22 Iun 2016 23:21 ----------------------------------- Ca sa discutam de un contract trebuie sa existe doua parti asezate la masa. Sunt constient ca chiar daca se intalnesc si discuta nu e neaparat necesar sa se si parafeze ceva si la final sa iasa proiectul. Mai mult decat ce am zis in primul mesaj din topic nu prea am ce sa mai adaug, lucrurile sunt clare: cineva pune instrumentul, altcineva observatorul si toata lumea e fericita. Nu vreau sa intru intr-un razboi de uzura, planuri si alte detalii de unul singur. Nu mi-e frica sa fac un plan, sa aloc resurse, sa stabilesc drepturi si obligatii, ... sa depasesc bugete si termene, sa dau chix, daca asta e problema :lol: Existã pe forum discuții despre subiect, Valy, le-ai citit?La ce te referi, ca nu-mi aduc aminte sa fie ceva similar? Ca si observatie, eu nu vreau sa fac nici observator, nici telescop de 1m, nu vreau nici acces la cel mai negru cer, sau la varfuri de munte si nici sa fac un plan concret, cuvantul cheie este "asociere", cum se va concretiza asocierea e deja alt subiect, ulterior. Sa nu ma intelegeti gresit, foarte bine ca exista succese si esecuri, din fiecare putem invata, evident trebuie un plan detaliat si toate cele, doar ca nu vreau sa pun boii in fata carului, le luam pe rand, pas cu pas, dar trebuie inceput cu primul pas.