----------------------------------- dragos.n 16 Sep 2018 01:02 ----------------------------------- E posibil sa fie niste informatii adevarate, sau poate sunt eronate. Din verificarile mele sunt exacte. Dar ar fi frumos sa folosesti un limbaj prietenos, nu unul dusmanos, inchizitorial, ca nu suntem la tribunal, nici la ''sectie''. Si, din ce stiu a trecut si vremea tribunalelor inchizitiei, si chiar si cea a celor staliniste. Daca tu doresti sa te transpui intr-o astfel de epoca, te rog nu ne baga pe noi in chestia asta. Ca sa folosesti termenul de minciuni nerusinate, ar trebui sa il definesti. Sa stim si noi, astia care nu facem politia vorbirii, sau politia internetului, de ce sa ne ferim (si de cine). Si de asemenea, sa ne spui de ce califici niste informatii ca fiind minciuni nerusinate, si in acest fel jignesti, si incerci sa denigrezi un membru care a postat un pamflet. Probabil ca trebuie sa-ti amintesc faptul ca postarea mea a fost sub forma unui pamflet. Trebuie sa-ti explic ce inseamna un pamflet? Si inca ceva. Daca membrii acestui forum vor vedea ca le sunt analizate in acest fel postarile, s-ar putea sa se cam fereasca sa mai dea informatii pe aici. S-a mai intamplat asta acum cativa ani, cand mai multi membri fie au plecat, fie si-au sters din profil multe date, inclusiv dotarile astronomice. Imi mai aduc aminte cine a provocat asta atunci, dar poate imi fac timp sa verific, sa nu fac vreo confuzie. Oricum, tu acum vrei sa ocupi locul lasat gol de acel individ? Eu totusi cred ca ar fi mai bine pentru toata lumea, si in primul rand pentru tine, sa fi mai prietenos, mai relaxat. Asta in cazul in care nu ai alta agenda.