----------------------------------- CAdi 17 Iul 2020 21:02 Re: Avengers. Infinity War ----------------------------------- Nu am vazut acest film pana ieri. Dar mi-a fost starnita curiozitatea de cateva relatari din USA, care spuneau ca acesta este un film de propaganda in slujba globalistilor. Asa ca l-am cautat si l-am vazut. Sfarsitul, cu moartea a jumatate din fiintele din univers m-a cam dezamagit. Stiu ca Bill Gates ar fi fost mai putin darnic, el crezand ca ar fi buna o reducere semnificativ mai mare. La fel cel care a infiintat CNN, nu imi aduc aminte numele, si nici nu merita. Si mai sunt unii, tot la fel de sus pusi, si de orbi. Scriu aceste randuri pentru ca dupa parerea mea, toti acestia gresesc. Degeaba reduci populatia daca oamenii raman la fel. Din pacate, oameni care sa se schimbe prin propria vointa, sunt extrem de putini. Oameni care sa nu-si mai doreasca o casa mai mare, o masina mai mare, si toate gadgeturile folositoare sau nu. Oameni care sa considere ca e o crima ce fac corporatii precum Monsanto sunt oarecum multi. Dar cati devin, prin atitudinea lor de zi cu zi, o sursa a schimbarii, a impacarii si echilibrului cu natura? Foarte putini. Am avut odata surpriza de a cunoaste un cuplu care mi-a spus ca nu mai vor sa aiba un copil al lor, pentru ca si asa suntem prea multi pe pamant, si vor adopta unul. Cati sunt asa? Poate ca singura sansa a omenirii este ca cineva, de undeva, sa vina si sa rescrie niste ''randuri'' in codul genetic, si astfel sa aiba loc schimbarea omului spre bine. Si sunt unii care spun ca asta se si intampla, intr-un anume fel. Eu unul nu stiu daca e adevarat, dar cred ca schimbarea noastra este sansa noastra. Singura. Nu mersul pe alte planete. Aia poate fi, dar nu ca o salvare a omenirii. Iata ce a spus Dragos N. la inceputul lui septembrie 2018. Mai actual ca niciodata! Si a venit Covid 19 sa-i accentueze vorbele. Premonitie ? Puterea de a prezice viitorul pe baza evenimentelor din acel an si din film? Nici vorba, totul este planificat de mai multi ani....si noi nu ne-am dat seama, el doar le-a interpretat.