----------------------------------- GunGrave 10 Sep 2020 19:51 ----------------------------------- Multumesc de implicare, se vede ca este o comunitate plina de pasiune. Ma simt putin coplesit de oferta de informatie, in ignorantea mea credeam ca se poate incepe cu un simplu telescop de 500-800 ron, sa zicem. Dar se pare ca m-am inselat. Ideea cu bazarul este excelenta, nici nu mi-a trecut prin cap sa vizitez sectiunea (desi probabil nu as fi stiut ce sa aleg). Cred ca cel mai bine ar fi sa incep de acolo. Daca bugetul nu permite si necesit mai multe instrumente, probabil as prefera ceva pentru planete pentru inceput. Ar fi ceva pe aria de bazar ce mi-ati putea recomanda ? Nu ma astept la miracole, dar as vrea sa vad daca pasiunea prinde. Terasa este mare, am loc si pentru un obiectiv cat un aspirator :D Pot urca bugetul fara probleme, dar numarul mic de prieteni apropiati care au mai incercat asa ceva au cumparat un telescop, s-au uitat prin el o vara si a ajuns in dulap. Incerc sa imi dau seama daca va fi la fel pentru mine, motiv pentru care nu as dori sa aloc un buget prea mare.