----------------------------------- Doru Dragan 08 Apr 2008 07:01 ----------------------------------- M-am tot gandit. Sa scriu ceva? Sa nu scriu? :? Domnu' Tercu, si eu v-as felicita pentru echipament daca l-ati cumpara data viitoare de la mine :) In ceea ce priveste actiunea (actiunile?) sunt laudabile. Orice miscare facuta in directia promovarii astronomiei este laudabila, trebuie incurajata si sprijinita. O sa va rog sa ma iertati daca sprijinul meu vine sub forma unor critici :D Atmosfera intalnirilor mi se pare cam formal-festivista. In muntii Macinului, scaune pliante, mese acoperite cu fata de masa (mai trebuia sa fie rosie :roll:). La intalniri par sa participe cam aceeasi oameni si cativa dintre ei par a fi rude (apropiate). Instrumente sunt cam putine si proprietarul lor pare a fi unul singur. Multe poze prezinta cam acelasi subiect. Lipsesc pozele cerului. Lipsesc stelele. Cand mai puneti o poza cu un laser verde, incercati sa arate cam asa: http://www.astronomy.ro/album/displayimage.php?album=topn&cat=0&pos=7 Inca odata va urez succes in continuare si daca considerati ca vorbele mele nu va ajuta, ignorati-le.