
-----------------------------------
zoth
02 Iun 2006 15:44


-----------------------------------
In principiu am inteles despre ce este vorba, poate ca doar exprimarea mea nu a fost destul de clara. Totusi, cum sa fie o evolutie mai mult sau mai putin imprevizibila cand spunem ca ea este ciclica? (vezi posturile anterioare).

Cat priveste micsorarea entropiei unui sistem, ea nu poate avea loc decat prin interventie externa asupra acelui sistem.(cu toate consecintele ce decurg din aceasta afirmatie)
