
-----------------------------------
Erwin
24 Feb 2009 23:32


-----------------------------------
nu e o prostie ci un mijloc prin care unii își câștigă existența (sau bani buni) pe baza credulității altora. Și e elaborată inteligent, suficient de vagă să se potrivească la toată lumea și în același timp, suficient de sugestivă ca să poți face conexiunile respective cu faptele sau fenomenele care chiar se întâmplă. Pentru oamenii cultivați și care nu cred în astrologie, poate fi o distracție, un amuzament. De asta încă are succes și horoscopul e publicat zi de zi în mass media. 

Pe de altă parte, mai nou astrologii au descoperit că astronomii cunosc 13 constelații zodiacale așa că au inclus Ophiucus pe lista lor... :)
