
-----------------------------------
stelaru
10 Aug 2006 23:21


-----------------------------------
Ce zici de CarteaGenezei, daca tot vrei s-o  iei din vechi timpuri.

In Elvetia exista Mystery Park, unde vei gasi unele idei. Au si web-site, dar numai in Germana. Nu-l am acum la idemina, scuze. Vezi cu google.

Nu uita insa ca simbolurile sunt f. prezente in timpurile vechi, iar unele le intelegem greu. O carte dde de-mitizare a fost scrisa de un ceh, prin 1983 cred -daca-mi aduc aminte mai mult, iti scriu.

O carte (poate nu chiar grozava, dar la indemana): VictorKernbach- Miturile Esentiale.
