
-----------------------------------
valy
30 Aug 2010 15:27


-----------------------------------
la recomandarea domnului Costescu am achizitionat
http://www.instrumenteoptice.ro/produs_i.php?cod=BKDOB8FLEX 

sper sa fie ok, d-abia astept sa il pun in functiune (desi e innorat :( )

multumesc tuturor pentru feedback!
Nu e rau. Sa il stapanesti sanatos. Pana la urma e pentru tine..si ii dai surorii o felicitare?

Poti sa il testezi si pe zi, trebuie sa ai vreo vecina in balconul de visaviz. Exista chiar un test, focusezi inainte/inapoi si intra/extra focal ar trebui sa obtii 2 cercuri, nu concentrice, ci oarecum in forma 8 rasturnat.  E posibil sa vezi si triunghiuri dar asta daca ai noroc de un instrument bun.  :roll:
