
-----------------------------------
HoO_Germany
03 Sep 2006 12:47


-----------------------------------
Am si eu o nelamurire. Scuze ca o spun aici, dar m-am gandit ca poate nu-i nevoie de un nou topic.

Tot cautind montura skypod vixen (care pare extrem de atractiva, dolida etc.) m-am gandit ca poate o folosesc si pentru foto de zi (cu un refractror minimal de exemplu, sau chiar cu Mak-ul ala al ei- daca ar merge la asa ceva- ca vine ieftin totusi comparativ cu un refractor cat de cat).

Dar- surpriza! Se pare ca NU poate fi folosita montura aia in mod manual...

Acum, ce sa zic- probabil ca poti orienta tubul si cu goto cumva, nu cred ca e chiar asa dificil. Daca asta o fi problema?

Sau o fi alt motiv care ma opreasca sa o folosesc pe timp de zi? :roll:

Salut

da, ai dreptate aceasta montura nu merge fie folosita manual. Dar totusi se pot face poze terestre cu ea, aceasta justare pe obiect ce aiface manual, faci cu teleporta care este la montura.
