
-----------------------------------
jimao22
22 Dec 2010 22:47


-----------------------------------
Super, Dan! Ma gandesc ca un proiect de viitor pentru popularizarea astronomiei si dezvoltarea ei in Romania ar fi traducerea  in romana a sutelor si miilor de articole bune si exceptionale din literatura anglo-saxona ce se gasesc din plin pe net - sunt sute de astronomi amatori care nu pot depasi anumite limite din lipsa de informare sau din neintelegerea informatiilor de acest gen. O sistematizare si apoi o traducere a lor in romana ar fi o treaba EXTRAORDINARA dupa mine. Pentru multi, singura sursa credibila si inteligibila de informatie este forumul acesta si cele cateva site-uri ale magazinelor de astronomie - mult prea putin.
Stima!
