
-----------------------------------
lucia lucia
07 Sep 2006 00:03


-----------------------------------
De ce e important:

Pentru ca ne arata ce putem face si ce nu putem face: el seteaza scala la care apare problema ierarhiei (gravitatia cu interactiunea electroslaba), adica punctul de intalnire a unei teorii esentialmente macroscopica (GR) cu o teorie cuantica. Punctul este pe cale de a fi depasit, speram, de teoria gravitatiei cuantice dezvoltata de Smolin.
