
-----------------------------------
IACOB DUMITRU
08 Sep 2006 08:25


-----------------------------------
Ati scurtat cam mult.
De ce ignorati detaliile?
Ignorati faptul ca spatiul este un mediu absolut neomogen si deci intotdeauna asimetric.
De fapt, actiunile sale ii confera acest prerogativ.
Legea de baza a fizicii (de care se pare ca dumneavoastra inca nu ati auzit) ne spune ca:
In interiorul oricarui volum exista cel putin un sir de valori ale parametrilor fizici organizat pe principiul cresterii sau descresterii valorice.
Pentru detalii suplimentare va rog sa consultati articolele din seria "Armonia universului fizic".
