
-----------------------------------
Doru Dragan
19 Sep 2006 10:34


-----------------------------------
Nu, se pare ca si de data asta tot tu nu ai inteles. Acolo se vorbeste despre modelul Steady State adica static si care este doar comparat cu modelul bazat pe BB. Eu nu stiam despre existenta modelului Steady State care vad ca are printre autori pe Fred Hoyle un faimos astronom si autor de SF (A de la Andromeda) dar se pare ca asa cu era de altfel de asteptat unii cercetatori au incercat si aceasta metoda simpla de a explica Universul fara prea multe complicatii. Din pacate se pare ca nu prea merge.
