
-----------------------------------
sky
28 Oct 2006 20:25


-----------------------------------
telescopul trebuie colimat, dar nu cred ca asta e problema la un telescop din fabrica, poate nu ai focusat corect imaginea, adica sa misti focuserul inainte si inapoi pana se vad stelele punctiforme.

si eu sunt din iasi, poate iesim la observatii impreuna iti arat si comeata :)
