----------------------------------- Matrixul 14 Iul 2012 01:50 ----------------------------------- Am spus doar o parere: dupa ce rezolvam probleme gen: "cancer", "foamete", "sistem economic global prost", "poluare", "destabilizarea climatului"...si multe altele, ne putem apuca sa cheltuim bani pe...observarea bosomului. Am pomenit de...virus pentru ca, momentan, Omenirea are acelasi patern de dezvoltare cu a unui virus: se instaleaza intr-o zona, termina toate resursele naturale de-acolo si apoi se muta in alta zona. Imi pare rau ca va formati pareri gresite despre mine, nu voi mai deranja acest topic. Observ ca ce spun/gandesc se interpreteaza foarte ciudat - pentru ca un copil din Africa nu are o cana de apa apar efuziuni hilare de genul "Tu ai fi dispus sa-l asculti pe Cristos si sa-ti dai toata averea ta saracilor." De unde si pina unde ?? Din fericire, eu nu am nici o treaba cu Christos. Chiar ii deplang pe cei care au. E doar o poveste. Asa cum nu am nici o treaba cu nici un fel de religie/biserica/alte forme de prostire in masa. Sintem praf de stele. Cu bune si rele. Cu deosebit respect pentru aceasta comunitate, semneaza acelasi Matrix.