----------------------------------- zodiak 30 Iul 2012 06:59 ----------------------------------- Si dupa ce priviti bine in jos, poate o sa studiati si care sunt problemele care impiedica colonizarea altor planete. Cu seriozitate, nu cu jocuri de copii. Poate cine stie, gasiti niste solutii. Dar nu la modul ala, ''o sa facem'' ci la modul ''asa se poate face''. Cu toata tehnologia de la A la Z. Nu de alta. dar pe aici sunt o gramada de adulti, cu o gramada de cunostinte in materie, si daca vreti sa va faceti de ras de la inceput..., cum a mai facut cineva, parca ar fi mai bine sa va ganditi inainte de a scrie. Esti adult sau nu esti, dar poti incepe tu ... Nimeni nu s-a facut de ras aici in afara de cei care nu stiu nimic si nu pot spune nimic dar chiar si ei pot invata, nimic nu este dat aprioric. Asadar ai ceva sugestii concrete sau te mai invarti putin dupa deget?! Treaba asta cu daca tacea-i filosof ramanea-i este valabila doar in lumea prostilor, este folosita de catre acestia ca scuza mai mereu, in realitate cel care nu stie nimic nu va spune niciodata nimic, pur si simplu nu stie si nu are ce spune, ceilalti toti invata, analizeaza, elimina erorile, adica CERCETEAZA! :lol: :lol: :lol: Chiar nu inteleg ce treaba ai cu "vom face" sau " se poate face", eu zic ca este o chestiune de vointa si de interes. Ce rost are sa spui ca "se poate" rezolva problema X din moment ce nu te intereseaza adica nici macar nu crezi in ea, "se poate" echivaleaza cu "nu stiu" si "nu ma intereseaza" in acest context, ... sau hai sa bagam pareri la VRAC si apoi cine doreste daca doreste sa se alimenteze cu balast, caci balastul este gustos, poate gasiti si bucatele de aur printre lopetile cu balegar !!! :mrgreen: