Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
ngc7000klein.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224015
Numar de utilizatori inregistrati: 2823
Cel mai nou utilizator inregistrat: IOAN MARINESCU
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 502 la data de Joi Mar 28, 2024
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Avengers. Infinity War


Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Science Fiction

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
dragos.n
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007
Mesaje: 6435



Localitate: Ploiesti

MesajTrimis: 03 Sep 2018 00:14 Download mesaj
Titlul subiectului: Avengers. Infinity War
Raspunde cu citat (quote)

Nu am vazut acest film pana ieri. Dar mi-a fost starnita curiozitatea de cateva relatari din USA, care spuneau ca acesta este un film de propaganda in slujba globalistilor. Asa ca l-am cautat si l-am vazut. Sfarsitul, cu moartea a jumatate din fiintele din univers m-a cam dezamagit. Stiu ca Bill Gates ar fi fost mai putin darnic, el crezand ca ar fi buna o reducere semnificativ mai mare. La fel cel care a infiintat CNN, nu imi aduc aminte numele, si nici nu merita. Si mai sunt unii, tot la fel de sus pusi, si de orbi.

Scriu aceste randuri pentru ca dupa parerea mea, toti acestia gresesc. Degeaba reduci populatia daca oamenii raman la fel. Din pacate, oameni care sa se schimbe prin propria vointa, sunt extrem de putini. Oameni care sa nu-si mai doreasca o casa mai mare, o masina mai mare, si toate gadgeturile folositoare sau nu. Oameni care sa considere ca e o crima ce fac corporatii precum Monsanto sunt oarecum multi. Dar cati devin, prin atitudinea lor de zi cu zi, o sursa a schimbarii, a impacarii si echilibrului cu natura? Foarte putini. Am avut odata surpriza de a cunoaste un cuplu care mi-a spus ca nu mai vor sa aiba un copil al lor, pentru ca si asa suntem prea multi pe pamant, si vor adopta unul. Cati sunt asa?

Poate ca singura sansa a omenirii este ca cineva, de undeva, sa vina si sa rescrie niste ''randuri'' in codul genetic, si astfel sa aiba loc schimbarea omului spre bine. Si sunt unii care spun ca asta se si intampla, intr-un anume fel.

Eu unul nu stiu daca e adevarat, dar cred ca schimbarea noastra este sansa noastra. Singura. Nu mersul pe alte planete. Aia poate fi, dar nu ca o salvare a omenirii.

_________________
Dragos N
Sus
dragos.n
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007
Mesaje: 6435



Localitate: Ploiesti

MesajTrimis: 07 Sep 2018 22:45 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Problema este ca marea majoritate considera ca totul e bine. Si in consecinta, nu au de ce sa se schimbe.

Un om gras spune ca nu are probleme, ca el se simte bine, ca nu are motive sa isi schimbe modul de a fi, pana cand e prea tarziu.

La fel si in cazul civilizatiei noastre. ''Avem ce manca, azi? Da. Avem bani de benzina, azi. Da. Totul e bine. Ce va fi peste 20 de ani? Om trai si, fie ce-o fi. Ne vom descurca noi cumva. Si chiar daca mi-as pune problema, as putea eu sa schimb ceva? Pentru ca intotdeauna, daca este vorba sa se schimbe ceva, daca e nevoie, sa se schimbe altii, nu noi insine.''

Oare o fi bine asa? Cat timp va mai merge asa?

_________________
Dragos N
Sus
Mircea Pteancu
Moderator
Moderator


Data inscrierii: 12 Feb 2008
Mesaje: 8979

Motto: ''OBSERVO ERGO SUM''

Localitate: Arad

MesajTrimis: 08 Sep 2018 16:17 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Till the end my friend,no any further !
_________________
http://observoergosum.blogspot.ro/
https://astroclubgalaxis.blogspot.com
https://groups.io/g/The60mmTelescopeClub
Dotare :reflectoare ,lunete,cateva binocluri si un catadioptric
Sus
dragos.n
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007
Mesaje: 6435



Localitate: Ploiesti

MesajTrimis: 10 Sep 2018 00:58 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Eu unul nu cred intr-un sfarsit. Cred intr-o continua devenire. Si de aceea cred ca este necesar ca noi sa ne transformam prin propria vointa. Si daca odata cu asta, transformam si societatea in una mai buna, cu atat mai bine.

Venim aici pe Pamant pentru a cunoaste experienta binelui si a raului pe propria noastra piele. Dam forma frumosului sau uratului, facem bine sau rau, dupa cum pricepem fiecare. Si daca nu ne lasam patati de rau, de urat, e bine si pentru noi, si pentru cei din jur.

Apoi ne intoarcem la casa noastra, conform alegerilor noastre. Un lucru nu trebuie sa uitam. Dupa noi vin altii.

_________________
Dragos N
Sus
CAdi
Membru exclus
Membru exclus


Data inscrierii: 07 Iun 2015
Mesaje: 2225

Motto: Cogito ergo sum


MesajTrimis: 17 Iul 2020 21:02 Download mesaj
Titlul subiectului: Re: Avengers. Infinity War
Raspunde cu citat (quote)

dragos.n a scris:
Nu am vazut acest film pana ieri. Dar mi-a fost starnita curiozitatea de cateva relatari din USA, care spuneau ca acesta este un film de propaganda in slujba globalistilor. Asa ca l-am cautat si l-am vazut. Sfarsitul, cu moartea a jumatate din fiintele din univers m-a cam dezamagit. Stiu ca Bill Gates ar fi fost mai putin darnic, el crezand ca ar fi buna o reducere semnificativ mai mare. La fel cel care a infiintat CNN, nu imi aduc aminte numele, si nici nu merita. Si mai sunt unii, tot la fel de sus pusi, si de orbi.

Scriu aceste randuri pentru ca dupa parerea mea, toti acestia gresesc. Degeaba reduci populatia daca oamenii raman la fel. Din pacate, oameni care sa se schimbe prin propria vointa, sunt extrem de putini. Oameni care sa nu-si mai doreasca o casa mai mare, o masina mai mare, si toate gadgeturile folositoare sau nu. Oameni care sa considere ca e o crima ce fac corporatii precum Monsanto sunt oarecum multi. Dar cati devin, prin atitudinea lor de zi cu zi, o sursa a schimbarii, a impacarii si echilibrului cu natura? Foarte putini. Am avut odata surpriza de a cunoaste un cuplu care mi-a spus ca nu mai vor sa aiba un copil al lor, pentru ca si asa suntem prea multi pe pamant, si vor adopta unul. Cati sunt asa?

Poate ca singura sansa a omenirii este ca cineva, de undeva, sa vina si sa rescrie niste ''randuri'' in codul genetic, si astfel sa aiba loc schimbarea omului spre bine. Si sunt unii care spun ca asta se si intampla, intr-un anume fel.

Eu unul nu stiu daca e adevarat, dar cred ca schimbarea noastra este sansa noastra. Singura. Nu mersul pe alte planete. Aia poate fi, dar nu ca o salvare a omenirii.



Iata ce a spus Dragos N. la inceputul lui septembrie 2018. Mai actual ca niciodata!
Si a venit Covid 19 sa-i accentueze vorbele.
Premonitie ? Puterea de a prezice viitorul pe baza evenimentelor din acel an si din film?
Nici vorba, totul este planificat de mai multi ani....si noi nu ne-am dat seama, el doar le-a interpretat.

_________________
The truth is out there
Sus
2SKY
Membru
Membru


Data inscrierii: 19 Dec 2012
Mesaje: 2838



Localitate: TIMISOARA

MesajTrimis: 18 Iul 2020 00:00 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

dragos.n este interesant ceea ce srie si urmeaza . Eu nu vad covid 19 in analogie , ghicitoare . A infia este un tais cu doua muchii . Una e sa vrei , dar daca din necesitate ii spui unuia , date putin mai incolo sa trec , ramine stana de piatra la 15-30ani , trebuie sa ii spui de 2 ori . Este nesimtirea la cote maxime , unde nesimtirea este ridicata la K rang de caracter . Oameni ce nu au lucrat 8 ore in concurenta , au situatii , privilegiati ai sortii si se pot vedea , dar nu sant de urmat . CAdi bati cimpii . Dao dracu , am ajuns sa ne plingem din cauza unor CIUDATI , si atit ! Dumnezeu a lasat asa omenirea , dar puteam sa fim totii din aur ce crezi ? Si in rai este ierarhie , si se pare ca piramida este corecta nu invers .
PUTIN DE CARIERA , munca , nu iluzii
https://www.youtube.com/watch?v=agU0hziCdX0
Vocalul a trecut ...dincolo , in 2010 printr-un ghinion incredibil .
Sus
2SKY
Membru
Membru


Data inscrierii: 19 Dec 2012
Mesaje: 2838



Localitate: TIMISOARA

MesajTrimis: 18 Iul 2020 02:13 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Inainte de Adam si Eva adica noi , (extraterestri ?) ... a fost acel razboi in cer , si de aia dumnezeu a lasat alternativa . Noi numim viitorul mai evoluat , dar nu e sigur ! nimic nu misca inafara creatorului . Asta da viitor !
https://www.youtube.com/watch?v=8ncOsoW2cVs
Daca Christos revine , inseamna ca si noi ?
Sus
CAdi
Membru exclus
Membru exclus


Data inscrierii: 07 Iun 2015
Mesaje: 2225

Motto: Cogito ergo sum


MesajTrimis: 18 Iul 2020 09:56 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

2SKY a scris:
nimic nu misca inafara creatorului . Asta da viitor !
https://www.youtube.com/watch?v=8ncOsoW2cVs
Daca Christos revine , inseamna ca si noi ?




Inteleg ca nu mai avem nici o sansa, trebuie sa ne conformam...

_________________
The truth is out there
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Science Fiction

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact