Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
Pete_solare_31-03-2006_detaliu.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224008
Numar de utilizatori inregistrati: 2823
Cel mai nou utilizator inregistrat: IOAN MARINESCU
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 399 la data de Joi Dec 31, 2015
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Civilizatiile extraterestre


Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Science Fiction

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
Ella_Kosta
Membru
Membru


Data inscrierii: 27 Iul 2006
Mesaje: 149

Motto: Am fost odata parte dintr-o stea

Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 24 Aug 2006 15:10 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Probabil asa este. Probabil ca daca ar fi asemanatori, am avea impresia ca ne sunt familiari, si ca putem citi pe fetele lor cam ce intentii au, si ca asemanandu-ne fizic ne-am asemui in parte parte si in rest.

Daca ar fi diferiti, mai ales daca ar arata complet ciudat sau semanand cu cine stie ce fiinta de-a noastra dezagreabila, am avea, pe langa un sentiment de repulsie, constiinta ca acea civilizatie se poate sa fi evoluat complet diferit si cine stie ce-o fi in capul lor...

Instinctul si prima impresie cam merg mana in mana, iar prima impresie conteaza... pentru ca suntem in mare parte subiectivi si conservatori.

_________________
IMPOTRIVA PROSTIEI... ZEII INSISI LUPTA IN ZADAR!
Sus
Forever_Man
Membru
Membru


Data inscrierii: 04 Iun 2005
Mesaje: 1924



Localitate: Europa, Călărasi

MesajTrimis: 26 Aug 2006 18:14 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Am găsit un fragment interesant în "Cosmosul dintr-o privire" de Helmut Hofling.

"Pe planeta centrală a stelei duble 61 Cygni a avut loc o adunare a astronomilor care au luat în dezbatere problema locuibilității satelitului stelei fixe Sol - Soarele. Steaua fixă Sol stă acolo sus, ca una din stelele cu cea mai slabă luminozitate a cerului. După discuții îndelungate, astronomii cygnioți au ajuns la concluzia că nu există posibilități de viață pe satelitul lui Sol. Argumentele lor erau urmatoarele:

1. Locuibile sunt doar planetele unor stele duble, pentru că doar ele se pot menține în echilibru și repaus prin forțele de atracție care se compensează reciproc ale celor 2 sori opuși. Sol însă este o stea singulară, iar planetele sale sunt așadar, corpuri cerești în rotație. Cumplita mișcare generată în acest fel face ca orice gând legat de o posibilă viață acolo să pară nebunie curată.

2. În atmosfera sateliților lui Sol s-au constat cantități considerabile de oxigen, un gaz vătămator, care chiar și în cantități mici distruge orice germene de viață.

3. Este în afara oricărei îndoieli că pe nici unul din satelitii Soarelui temperatura medie nu depășește 500C, ba după unii ea scade chiar pana la 100C. Or, la o temperatură, care este atât de departe de a produce incandescență, nu poate să se nască viață și cu atât mai puțin ar putea să evolueze spre forme superioare.

4. Sol este una dintre stelele fixe cele mai deficitare ca lumină. Întreaga lumină pe care o produce el în timpul unui an solar ar fi tocmai suficientă să-i hrănească pe locuitorii celei mai apropiate planete a lui timp de o secunda cygniotică. Deci chiar dacă am accepta pentru o clipă ipoteza absurdă că pe un glob infestat de oxigen ar putea exista "vietăți", ele nu ar putea supraviețui decât o singură clipă, căci în următoarea ar si pieri din lipsă de lumină.

5. Toate planetele lui Sol sunt foarte grele. Chiar și cea mai ușoară dintre ele, cea de a 23-a, tot cântărește de vreo 40.000 de ori mai mult decât ambele Cygni luate la un loc. Și evident că monștrii aceștia trebuie să aibă o gravitație, care exclude complet existența unor ființe aeriene. Iar viața fiind posbilă numai sub formă de gaz, însuși acest fapt rezolvă problema locuibilității acestor corpuri din univers.

6. Sol având oricum o temperatură de mii de ori mai mare și o densitate mult mai mică decât planetele sale, din punct de vedere teoretic ar fi acceptabilă ipoteza ca el însuși să fie locuit. Dar și această ipoteză trebuie respinsă. Analiza spectrală a arătat că el conține un procent mare de fier. Un mg însă din substanța lui Sol ar ucide miliarde de cygnioți. Legile eterne ale naturii pe care le-a descoperit știința sunt valabile și pentru fenomenele vieții și cuprind întregul cosmos. Și tocmai de aceea speculațiile inutile cu privire la locuibilitatea unor sori-liliput și a stelelor lor satelit moarte ar trebui lăsate pe seama romancierilor"

_________________
BINOCLURI: Norconia Sport 10x50, Celestron Skymaster 15x70
TELESCOAPE: Skywatcher 130/650, Skywatcher 200/1200
Sus
lucia lucia
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Iul 2006
Mesaje: 1096



Localitate: toronto

MesajTrimis: 26 Aug 2006 19:58 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Este o aroganta din partea noastra sa credem - si sa sustinem - ca ceea ce putem noi gandi sau imagina sau visa este tot ceea ce Universul poate crea.
Forever, citeste Solaris al lui Stanislav Lem...

_________________
vor veni straini aici, mult dupa ce ne vom stinge si se vor intreba:
CINE AM FOST?
Sus
lucia lucia
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Iul 2006
Mesaje: 1096



Localitate: toronto

MesajTrimis: 29 Aug 2006 22:01 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

La fel de bine, un Bradbury. Incearca "Cronici Martiene".
Sau, citeste-l pe dl. OB. (are niste chestii...)

_________________
vor veni straini aici, mult dupa ce ne vom stinge si se vor intreba:
CINE AM FOST?
Sus
Forever_Man
Membru
Membru


Data inscrierii: 04 Iun 2005
Mesaje: 1924



Localitate: Europa, Călărasi

MesajTrimis: 08 Dec 2006 16:52 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Daca ar exista un imperiu galactic in Calea Lactee, cum ar fi acesta condus ? Daca s-ar limita la viteza luminii, informatiile ar circula foarte greu, si ar fi un oarecare haos prin imperiu. O alta cale de comunicare ar trebui gasita. Pentru a ajunge aproape instantaneu, semnalele ar putea fi trimise prin gauri de vierme. In acest fel, ele ar fi receptionate doar de cel caruia i-au fost adresate. De aceea nu receptionam noi semnalele. Daca vom receptiona vreodata ceva, ar fi de la o civilizatie foarte asemanatoare cu a noastra.

Intrebare: Daca extraterestrii merg prin nebuloase, pe autostrazile spatiale, nu le putem identifica urmele (caci vor imprastia praful si gazele din nebuloase) ? Sau sunt prea mici pentru a le vedea ?

_________________
BINOCLURI: Norconia Sport 10x50, Celestron Skymaster 15x70
TELESCOAPE: Skywatcher 130/650, Skywatcher 200/1200
Sus
Alexandru Rautu
Membru
Membru


Data inscrierii: 15 Sep 2006
Mesaje: 748

Motto: "Imagination without knowledge is ignorance waiting to happen"

Localitate: Anglia

MesajTrimis: 08 Dec 2006 17:01 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Iti recomand o carte: "Fundatia" de Isaac Asimov, sau mai de graba citeste toata seria Fundatiei ( c-am vreo 7 carti in total )... acolo spune totul despre imperii, mediu de comunicare, nave etc., iar actiunea e "super".
_________________
It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it.
Sus
Forever_Man
Membru
Membru


Data inscrierii: 04 Iun 2005
Mesaje: 1924



Localitate: Europa, Călărasi

MesajTrimis: 08 Dec 2006 17:03 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Very Happy Chiar ma gandeam acum cateva zile sa o citesc.
_________________
BINOCLURI: Norconia Sport 10x50, Celestron Skymaster 15x70
TELESCOAPE: Skywatcher 130/650, Skywatcher 200/1200
Sus
Alexandru Rautu
Membru
Membru


Data inscrierii: 15 Sep 2006
Mesaje: 748

Motto: "Imagination without knowledge is ignorance waiting to happen"

Localitate: Anglia

MesajTrimis: 08 Dec 2006 17:11 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Forever_Man a scris:
Very Happy Chiar ma gandeam acum cateva zile sa o citesc.
Citeste-o ca n-o sa-ti para rau.
_________________
It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it.
Sus
lucian
Membru
Membru


Data inscrierii: 28 Ian 2007
Mesaje: 1



Localitate: botesti

MesajTrimis: 29 Ian 2007 23:23 Download mesaj
Titlul subiectului: noi si ei
Raspunde cu citat (quote)

principala problema si poate singura este reprezentata de diferentele culturale existente intre 2 "rase" diferite
oricat de sus vom ajunge .) mental nu vom putea depasi complexul micului om maare
pentru a intelege de ce putem comunica cu o rasa superioara .) tehnologic ar trebui sa ne gandim ce am facut noi "eur" cand am descoperit America
oare nu e de ajuns?
Sus
Abel Cavași
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Iul 2006
Mesaje: 2527

Motto: Un șchiop mergând pe drumul drept ajunge înaintea celui rătăcit care aleargă. (Spinoza)

Localitate: România, Satu Mare

MesajTrimis: 29 Ian 2007 23:27 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Pâna la ora 24 aveți ocazia să vedeți o emisiune despre extratereștri la National TV. Invitați Ion Hobana și Emil Străinu Smile.
_________________
Oamenii sunt extrem de valoroși
Sus
Mircea_Albu
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Ian 2007
Mesaje: 70

Motto: Portobelo. . . The Net Grabber. . .

Localitate: Romania - Arad- Jud Arad........

MesajTrimis: 30 Ian 2007 00:04 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Abel Cavași a scris:
Pâna la ora 24 aveți ocazia să vedeți o emisiune despre extratereștri la National TV. Invitați Ion Hobana și Emil Străinu Smile.

DA emisiunea este relativ limitata in precizari explicite, ca de obicei....

Pacat ca nu esti din Arad sa vezi si tu ce am vazut si eu...

Zgubiliticii la care face referire Televizoristu' , care mediaza emisiunea , sunt persoane reale care apar in emisiuni si interviuri mai mult sau mai putin publice, care au avut de-a face cu acesti Extraterestrii ....

Pacat ca aceshti 2 oameni despre care aveam alte pareri despre D-sii au iesit la "interval " cu teorii si declaratii ieftine despre fenomenul care se petrece sub ochii nostri, dar mai mult ma sperie ca Acest Televizorist, induce , Bascalia intr-un subiect atat de delicat al OZN-urilor.

Gata.... m-am convins ... live..... pe tv National tv....., despre gradul de perceptie al Dn-ului Ion Hobana, despre Accidentul IL 18 ce s-a prabushit in Retezat, .....om Prost Informat, si mai ales face declaratii incorecte, despre acest subiect.

Intamplator, am fost de servici in seara accidentului, aeronavei IL 18 in momentul prabusirii in Retezat, si numai de oras plin de lumini nu am auzit inainte de ultima convorb.. a aeronavei cu , noi.... deci ....

...... AM MAI SPUS.... Nu Tot ce Zboara se Mananca....

Suntetzi liberii sa credeti ce vreti dar, adevarul nu o sa-l vedeti live , pe posturile publice de televiziune.... ci din surse mai putin oficiale, din partea celor care , ori au luat parte la conspiratia "Negarii Adevarului " , ori din partea celor care s-au intalnit cu aceste situatii , si nu mai pot sa taca , doar pt a-si asigura un trai mai bun de dragul MINCIUNII.......


Mădălin IONESCU = La Porci !!!!!

Ion Hobana = Old Fashioned ...... = in urma cu realitatea !!!!

Emil Strainu = Puppet , Just in case ..... we need him .....= Racit !!!

Conclusion .... Let All Of Them be The Next Abductee ................


Sincer i-mi pare rau ca nu esti mai aproape de mine sa vezi ce vad si eu....

_________________
..." U can find me here ..... N 46.19 - E 21.33 "

SKC... !!
Sus
Abel Cavași
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Iul 2006
Mesaje: 2527

Motto: Un șchiop mergând pe drumul drept ajunge înaintea celui rătăcit care aleargă. (Spinoza)

Localitate: România, Satu Mare

MesajTrimis: 30 Ian 2007 00:21 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Mircea, mesajul tău îmi ascute mintea ajutându-mă să gândesc obiectiv și altfel decât am făcut-o până acum. Totuși, regret că nu acorzi circumstanțele atenuante cuvenite atunci când acestea se impun categoric. Nu cred că poți discredita atât de ușor personalități de talia lui Ion Hobana sau Emil Străinu.

Sunt convins că ai de foarte multe ori dreptate și mă pun mereu pe gânduri mesajele tale, dar ești prea intolerant cu greșelile celorlalți și ești prea convins de ceea ce crezi tu.

Oricum, sunt optimist în ceea ce te privește pentru că am văzut că ești un om deschis, deci știu că merită să investesc timp în ceea ce scrii.

Apropo! Tu ce crezi despre ”Civilizațiile extraterestre”?

_________________
Oamenii sunt extrem de valoroși
Sus
larrylart
Membru
Membru


Data inscrierii: 27 Dec 2006
Mesaje: 189



Localitate: Sibiu

MesajTrimis: 30 Ian 2007 01:19 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Viata si civilizati extraterestre sigur exista. Universul nu prea da dovada de "sigularitati" - fenomene care se intampla numai odata si numai intr-un loc - deci nu prea exista un precedent care sa sustina teoria ca asta sa se fi intamplat numai. Mai mult nu cred ca viata e un fenomen intaplator ci pur si simplu o evolutie normala de structurare a materiei la un anumit nivel - alfel sansele primelor organisme sa evolueze si sa supravietuiasca prin atitea schimbari ar fi fost aproape inexistente.

Daca ei ne-au vizita - foarte posibil daca este posibil Smile Dar nu cred ca au interactionat cu noi si cred ca ar face tot posibilul sa nu fie observati. Daca au ajuns pana aici sansele sunt ca au venit de la cel putin citeva sute de ani lumina deci tehnologia lor e net superioara - foarte posibil cu sute/mii de ani fata de noi. Deci nu ar fi foarte dificil pt ei sa se sa faca neobservati. Mai mult e foarte posibil ca nu ei in persoana sa vina aici ci sa trimita probe - asta e mult mai logic si eficient.

Idea ca cei care ar ajunge pana aici si ar fi agresivi mi se pare aberanta. Cum am mai zis daca au tehnologia sa ajunga pana aici sunt mult mai evoluati decit noi - iar tehnologia cu cit evolueaza cu atit potentialul de distrugere e mai mare si daca o civilizatie nu evolueaza si ca mentalitate in acelasi timp atunci se auto-extermina. Dar natura se pare care are bine gandit mecanismul asta de conservare - daca boba atomica ar fi existat cu cateva mii de ani in urma probabil ca noi nu mai existam - dar acum ne gandim de 100 de ori inainte sa aruncam alta - ma rog exista probailitatea sa nu fim o civilizatie "stabila" si sa ne auto-exterminam pana la urma - caz in care tocmai datorita agresivitati noastre nu o sa ajungem niciodata sa ii vizitam pe alti.
Cu atit mai mult ei ar face tot posibilul sa nu fie observati. SI ei au evoluat si stiu de unde au venit - foarte probail ca au avut parte de aceasi agressivitate distructiva la anumit moment in evolutie si cred ca ii duce capul la ce se poate intampla daca cumva cade in mana noastra tehnologia lor. Chiar si simplu contact poate avea efecte devastatoare intr-o lume dominata de extremism religios si nationalism - unde noi nu suntem capabili sa acceptam omul de linga noi si ne omoram uni pe alti pe principii religioase ce sa mai vorbim de civilizatii extraterestre.

Deci in concluzie chiar daca cred in existanta altor civilizatii si presupunind ca este posibil se ajunga pana aici, si chiar daca ne-au vizita nu cred ca au nici un motiv ca noi sa fim constienti de asta deci este foarte posibil ca toate evidentele ufo sa fie false. Ma rog poate lucreaza si ei intr-o toleranta de intrusiune care stiu ca o sa aiba efect neglijabil.


Larry
Sus
Mircea_Albu
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Ian 2007
Mesaje: 70

Motto: Portobelo. . . The Net Grabber. . .

Localitate: Romania - Arad- Jud Arad........

MesajTrimis: 30 Ian 2007 01:25 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Abel Cavași a scris:
Mircea, mesajul tău îmi ascute mintea ajutându-mă să gândesc obiectiv și altfel decât am făcut-o până acum. Totuși, regret că nu acorzi circumstanțele atenuante cuvenite atunci când acestea se impun categoric. Nu cred că poți discredita atât de ușor personalități de talia lui Ion Hobana sau Emil Străinu.

Sunt convins că ai de foarte multe ori dreptate și mă pun mereu pe gânduri mesajele tale, dar ești prea intolerant cu greșelile celorlalți și ești prea convins de ceea ce crezi tu.

Oricum, sunt optimist în ceea ce te privește pentru că am văzut că ești un om deschis, deci știu că merită să investesc timp în ceea ce scrii.

Apropo! Tu ce crezi despre ”Civilizațiile extraterestre”?


Hai sa luam pe rand afirmatiile mele despre cele 3 persoane aflate in discutie in acest subiect.


1. Madalin......puncte puncte ... nush' cum i-ii mai zice. ( moderatorul )......
nu stie sa faca deosebire intre un subiect atat de important pt omenire si cele dezbatute in presa de scandal, ( politica ) , mai ales in prezenta celor 2 persoane aflate in emisiune, tratand fiecare subiect , superficia, si mai ales intrerupand discursul celor 2 interlocutori cu observatii puerile venite din SMS - uri care sunt sigur ca le-a ales astfel incat sa aduca acest subiect la limita de jos a interesului real pe care-l merita......!!!!!!

2. Ion Hobana...... interlocutor al emisiunii pt care eu personal am avut un respect desavarsit , ( recunosc , ca nu l-am mai vazut de multzi ani la tv ) dar mi-a lasat o impresie de activist in demascarea neadevarului , in ceea ce priveste UFO, extraterestrii, si Zboruri extra Terestre, cu echipaje umane.....acum sa apara in fata telespectatorilor cu explicatii puerile sau mai jos de acest nivel.... m-a facut sa ma indioesc , ori de capacitatea d-lui de separare a adevarului de ideile preconcepute cu care am fost invatzati, ori de ideea ca a ales o cale de Servilism, Ideologic in care de castigat are doar cel care controleaza tot si pe totzi, iar cei care i-shi dau seama de ce este adevar, ( mai bine sa fie cu noi decat impotriva noastra )....

Pacat ca era un om de care am fi putut fi mandrii in viitor, daca urma calea pe care a inceput.

3 . ce-a de-a 3-a persoana a interviului , .... nici nu ma obosesc sa-l clasific, din moment ce el zice ca are in piept o insigna ( Arma impotriva reptilienilor ) ce traiesc printre noi, si care da exemple imagini false cu astronauti care nu au pasit pe Luna drept Extraterestrii.


Ce cred eu despre " Civilizatiile Extraterestre " ... este asta.........
.... Omul nu a iesit in spatiu decat in imediata vecinatate a atmosferei terestre, datorita, in primul rand a Extraterestrilor, care ne urmaresc de mai bine de 50 de ani, adica de cand am inceput sa prezentam un pericol pt ei ..... prin posibilitatile limitate de a depasi in deplasare Spatiul terestru, si imediata lui vecinatate.

As vrea sa fiu destul de "Bogat", incat sa pot arata si eu cel putin celor de aceeasi limba ca lumea este creeata pe minciuna si obedienta, venita doar de sus in jos cand vine vorba de minciuna, si de jos in sus cand vine vorba de obedienta....( fie prin post de tv sau prin intrmediul internetului ) .... dar intrebarea este .... pe cati intereseaza asa ceva , sau mai bine zis cati dintre noi au intelectul necesar sau dispozitia sa analizeze aceste subiecte, impartial fara a face Bascalie de acest subiect.....
Eu zic ca doar acei care s-au intalnit cu aceste situatii, ( Abductees, Oameni implicati in proiecte secrete ce ne au ca subiecti pe noi, populatia de rand, sau ) CEI CARE CONDUC GUVERNELE TUTUROR TARILOR, care au cunostinta sau participa benevol la aceste experimente, in speranta unui trai mai bun pe termen scurt, si atat, au cu adevarat cunostinta despre implicatile ce rezulta din acest subiect, si tind sa continue in continuare asa, ignorand micile grupuri de persoane sau organizatii care incearca in disperare sa aduca adevarul la suprafata.

and the story continues....


PS : in incercarea mea de a deschide ochi celor care vor sa afle , Voi Infiinta un Hub DC++ ( restrans ca nr de useri ) unde voi pune la liber toate Filmele Documentare pe care le am si inca le mai iau de pe net....poate va interesa pe careva.



Asta dupa 20 Martie, cand voi reveni acasa din strainatate........


In rest NUMAI BINE SI CER SENIN TUTUROR>>>>>

_________________
..." U can find me here ..... N 46.19 - E 21.33 "

SKC... !!
Sus
Mircea_Albu
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Ian 2007
Mesaje: 70

Motto: Portobelo. . . The Net Grabber. . .

Localitate: Romania - Arad- Jud Arad........

MesajTrimis: 30 Ian 2007 01:46 Download mesaj
Titlul subiectului: re
Raspunde cu citat (quote)

Abel Cavași a scris:
Apropo! Tu ce crezi despre ”Civilizațiile extraterestre”?


IN unul din reportajele vazute de mine, am notat interventia unor personaje care au avut legatura directa cu cartografierea partii "intunecate a lunii" in care cei implicati, " PERSONAL NASA, NSA, CIA, " au declarat ca au trebuit sa " perieze" ( sa curete ) imagini ale unor structuri care apareau pe suprafata lunii, ce nu trebuiau prezentate lumii, spre cunoastere.


Restul vine de la sine cand vezi si restul imaginilor din reportaj, impreuna cu declaratiile celor care au participat la asa ceva........


Doar asa ca o idee.... cum credetzi ca a evoluat omenirea de la zboruri la maxim 7000 FT , inaltime de la care s-au lansat marile bombardamente, in al 2-le-a razboi mondial, asupra Germaniei de catre Aliatzi, ca mai tarziu cu 20 de ani sa reuseasca sa zboare in jurul pamantului , " orbital" si sa se intoarca inapoi in conditii de siguranta. ???

Au Gandit mai profund Oamenii de stiinta in aceasta perioada sau Omenirea a pus stapanire pe tehnologii care-i erau superioare intzelegerii in acel moment , sau ma rog partial al potentialului tehnologiei, proaspat " achizitionate "


Vedeti declaratia lui " Douglas MacArthur ", care spunea ca urmatorul razboi va fi unul interplanetar, nu unul intre natiunile acestei planete..... !!!!!!


va las sa meditati la cele scrise de mine , sau sa radetzi daca vetzi crede de cuviintza.


Mircea Albu.

_________________
..." U can find me here ..... N 46.19 - E 21.33 "

SKC... !!
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Science Fiction Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatoare

Download topic
Pagina 3 din 7
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact