Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
luna_oct.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 242038
Numar de utilizatori inregistrati: 2939
Cel mai nou utilizator inregistrat: Sanziana Grapa
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1450 la data de Lun Mai 11, 2026
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Buna


Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Who's Who

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
magisterludi
Membru
Membru


Data inscrierii: 29 Oct 2013
Mesaje: 6



Localitate: Timisoara

MesajTrimis: 09 Noi 2013 12:37 Download mesaj
Titlul subiectului: Buna
Raspunde cu citat (quote)

Buna ziua,
Ma numesc Tudor, din Timisoara si de cateva zile sunt fericitul posesor al unui telescop 150/1200 Dobson. Va urmaresc forumul de o buna perioada de timp si am invatat de aici multe lucruri despre astronomie.

Salutari
T
Sus
dragos.n
Membru
Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007
Mesaje: 7205

Motto: Iisus a spus: Aveti ochi sa vedeti dar sunteti orbi, aveti urechi sa auziti dar sunteti surzi

Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 09 Noi 2013 14:09 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Bine ai venit pe forum, si la cat mai multe observatii.
_________________
Dragos N
Sus
Mircea Pteancu
Moderator
Moderator


Data inscrierii: 12 Feb 2008
Mesaje: 10163

Motto: ''OBSERVO ERGO SUM''

Localitate: Arad

MesajTrimis: 09 Noi 2013 22:33 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Bine ai venit pe forum si spor la observatii,vad ca ai o buna dotare cu instrumente.
Ai numai de castigat daca te alaturi comunitatii de astronomi amatori timisoreni .
(Sa-ti zic un secret ,astia au fost intotdeauna tari in bransa)

Cer senin,Mircea

_________________
http://observoergosum.blogspot.ro/
https://astroclubgalaxis.blogspot.com
Dotare: reflectoare, lunete, cateva binocluri si un catadioptric.
Sus
magisterludi
Membru
Membru


Data inscrierii: 29 Oct 2013
Mesaje: 6



Localitate: Timisoara

MesajTrimis: 10 Noi 2013 11:51 Download mesaj
Titlul subiectului: Buna
Raspunde cu citat (quote)

Multumesc tuturor,
Totul a pornit de la acel binoclu, cumparat acum cativa ani, sotiei mele pentru observarea pasarilor si animalelor. De acolo pana la stele nu a fost decat un pas. Senzatia oferita de cerul instelat m-a facut sa-mi doresc un instrument cu care sa pot explora mult mai mult.
Si da, tot citind pe forum am realizat ca Timisoara este bine reprezentata ca si grup de astronomi amatori. Dupa ce ma familiarizez mai bine cu telescopul si in masura timpului liber, mi-ar face placere sa-i intalnesc.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Who's Who

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact