| Index |
Index forum |
Autentificare |
Inregistrare
|
Cine este online |
Galerie imagini
|
Calendar evenim. |
Cautare detaliata |
Ghid forum |
Colaboratori
Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.
| Statistici forum |
| |
Numar total de mesaje in forum: 242038 |
| |
Numar de utilizatori inregistrati: 2939 |
| |
Cel mai nou utilizator inregistrat: Sanziana Grapa |
| |
|
| |
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1450 la data de Lun Mai 11, 2026 |
| |
|
| |
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat
|
| |
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute |
|
| Legenda |
 |
Mesaje noi |
 |
Nu sunt mesaje noi |
 |
Forumul este inchis |
|
|
| Subiectul anterior :: Subiectul urmator |
|
| Autor |
Mesaj |
magisterludi Membru

Data inscrierii: 29 Oct 2013 Mesaje: 6
Localitate: Timisoara
|
Trimis: 09 Noi 2013 12:37 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Buna |
|
|
|
Buna ziua,
Ma numesc Tudor, din Timisoara si de cateva zile sunt fericitul posesor al unui telescop 150/1200 Dobson. Va urmaresc forumul de o buna perioada de timp si am invatat de aici multe lucruri despre astronomie.
Salutari
T |
|
| Sus |
|
 |
dragos.n Membru


Data inscrierii: 20 Dec 2007 Mesaje: 7205
Motto: Iisus a spus: Aveti ochi sa vedeti dar sunteti orbi, aveti urechi sa auziti dar sunteti surzi Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 09 Noi 2013 14:09 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Bine ai venit pe forum, si la cat mai multe observatii. _________________ Dragos N |
|
| Sus |
|
 |
Mircea Pteancu Moderator


Data inscrierii: 12 Feb 2008 Mesaje: 10163
Motto: ''OBSERVO ERGO SUM'' Localitate: Arad
|
Trimis: 09 Noi 2013 22:33 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Bine ai venit pe forum si spor la observatii,vad ca ai o buna dotare cu instrumente.
Ai numai de castigat daca te alaturi comunitatii de astronomi amatori timisoreni .
(Sa-ti zic un secret ,astia au fost intotdeauna tari in bransa)
Cer senin,Mircea _________________ http://observoergosum.blogspot.ro/
https://astroclubgalaxis.blogspot.com
Dotare: reflectoare, lunete, cateva binocluri si un catadioptric. |
|
| Sus |
|
 |
magisterludi Membru

Data inscrierii: 29 Oct 2013 Mesaje: 6
Localitate: Timisoara
|
Trimis: 10 Noi 2013 11:51 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Buna |
|
|
|
Multumesc tuturor,
Totul a pornit de la acel binoclu, cumparat acum cativa ani, sotiei mele pentru observarea pasarilor si animalelor. De acolo pana la stele nu a fost decat un pas. Senzatia oferita de cerul instelat m-a facut sa-mi doresc un instrument cu care sa pot explora mult mai mult.
Si da, tot citind pe forum am realizat ca Timisoara este bine reprezentata ca si grup de astronomi amatori. Dupa ce ma familiarizez mai bine cu telescopul si in masura timpului liber, mi-ar face placere sa-i intalnesc. |
|
| Sus |
|
 |
|
|
| |
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum Nu puteti vota in chestionarele din acest forum Puteti atasa fisiere in acest forum Puteti descarca fisiere in acest forum
|
|