| Subiectul anterior :: Subiectul urmator |
|
| Autor |
Mesaj |
Stefan 2070 Membru

Data inscrierii: 11 Noi 2013 Mesaje: 8
Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 13 Noi 2013 22:32 Download mesaj |
| Titlul subiectului: Va salut ! |
|
|
|
| Nu sunt astronom amator, sunt tatal unui baiat pasionat de astronomie, Serban. Mi-am facut cont ca sa-l pot ajuta. |
|
| Sus |
|
 |
catalin dumitru Membru

Data inscrierii: 22 Iul 2010 Mesaje: 3011
Motto: telescopul scuza mijloacele Localitate: Piatriia Neamtzii
|
Trimis: 13 Noi 2013 23:06 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Deci sunteti un viitor astronom amator
Bine ati venit printre noi !! _________________ Hai noapte , hai !! |
|
| Sus |
|
 |
MariusP Moderator


Data inscrierii: 20 Iun 2007 Mesaje: 4389
Motto: Memento mori! Localitate: Onesti (Bacau)
|
Trimis: 13 Noi 2013 23:12 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Bine-ai venit pe forum, Stefan, tatal lui Serban!
Spune-ne mai multe despre baiat. Cati ani are? Are deja vreun instrument? Ce stie despre astronomie?
Cu rabdare il vei putea ajuta... _________________ Telescoape: SW MC 127 Virtuoso GTi; SVBony ED80; Orion StarBlast 6
Oculare: TS Zoom Deluxe 7-21, SW Apo-Zoom 8-24, PL 40
Binocluri: Omegon 20x80, APM 16x70ED, Nordlicht 10x50, Minox 10x42, IOR 7x40, БПЦ5 8x30 |
|
| Sus |
|
 |
Procyon Membru

Data inscrierii: 25 Ian 2013 Mesaje: 285
Localitate: Galati
|
Trimis: 13 Noi 2013 23:20 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Bine ai venit pe forum ! _________________ Stoian Andrei-Marian |
|
| Sus |
|
 |
Stefan 2070 Membru

Data inscrierii: 11 Noi 2013 Mesaje: 8
Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 13 Noi 2013 23:46 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
| MariusP a scris: | Bine-ai venit pe forum, Stefan, tatal lui Serban!
Spune-ne mai multe despre baiat. Cati ani are? Are deja vreun instrument? Ce stie despre astronomie?
Cu rabdare il vei putea ajuta... |
Multumesc pentru primirea calduroasa !
Serban al meu face 11 ani in decembrie. Are deja un telescop Newton de 76 mm, marca Orion. Are cunostiinte destul de multe, gratie faptului ca este inscris la un astroclub la Palatul Copiilor din Bucuresti; stie sa manuiasca telescopul cu care a vazut chiar Jupiter cu cei 4 sateliti. Acum deja vrea un telescop mai bun.
Si-a facut si un blog, insa nu prea se tine de el : http://astronomialuiserban.blogspot.ro/ |
|
| Sus |
|
 |
Matrixul Membru


Data inscrierii: 17 Iun 2012 Mesaje: 420
Localitate: Bucuresti
|
Trimis: 14 Noi 2013 00:29 Download mesaj |
| Titlul subiectului: |
|
|
|
Bine ai venit printre noi ! _________________ Un Om, cu bune si rele. Din praf de stele... |
|
| Sus |
|
 |
Mircea Pteancu Moderator


Data inscrierii: 12 Feb 2008 Mesaje: 10168
Motto: ''OBSERVO ERGO SUM'' Localitate: Arad
|
|
| Sus |
|
 |
|