Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
MVI_5357_copy.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 242074
Numar de utilizatori inregistrati: 2939
Cel mai nou utilizator inregistrat: Sanziana Grapa
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1450 la data de Lun Mai 11, 2026
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

Set oglinzi newtonian


Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje  

Vinde (privat)

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 31 Aug 2014 21:54 Download mesaj
Titlul subiectului: Set oglinzi newtonian
Raspunde cu citat (quote)

Vand un set de oglinzi, principala si secundara, pentru un telescop newtonian. Principala este o parabolica de 6" si raport focal f/8. Precizia suprafetei este lambda/8, materialul este pyrex iar acoperirea este realizata de Galvanoptics Londra. Este un set realizat de David Hinds inainte sa se retraga. David Hinds a fost un producator de oglinzi britanic renumit pentru calitatea produselor sale. Acum Hinds Optic condus de fiul acestuia din pacate doar importa produse chinezesti insa oglinzile produse de Hinds incepand cu anii 60 sunt foarte cautate de astronomii amatori. Mai multe detalii gasiti pe Internet. Pentru colectionari sau cei care vor un set cu "poveste" in telescop. Nu stiu cat de vechi este setul, eu il am de aproape un an. Poate il pune cineva intr-un telescop. Nu am teste sau acte insa este luat de la o persoana de incredere care l-a cumparat de la Hinds. Starea este exceptionala fiind pastrat sigilat si nefolosit. Pretul este ca pentru un set chinezesc de acelasi diametru. Detalii pe PM.
Sus
predy665
Membru
Membru


Data inscrierii: 03 Mai 2012
Mesaje: 203



Localitate: Polaris

MesajTrimis: 10 Sep 2014 00:05 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

ai pm
Sus
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 04 Noi 2014 17:32 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Anunt valabil. Pretul setului cu transport inclus 590RON. O zi buna.
Sus
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 28 Noi 2014 10:19 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Pret cu transport inclus 550RON. Multumesc.
Sus
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 11 Feb 2015 17:26 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Pret foarte negociabil mai ales pentru incepatorii care vor sa isi construiasca un instrument de calitate. Astept oferte pe mesageria privata daca este cineva interesat. Multumesc.
_________________
www.lentilozaur.ro
Sus
icetheone
Membru
Membru


Data inscrierii: 10 Iun 2010
Mesaje: 49



Localitate: Iasi

MesajTrimis: 11 Feb 2015 19:24 Download mesaj
Titlul subiectului: Set oglinzi newtonian
Raspunde cu citat (quote)

Buna,

Se da si separate?


Sunt interesat de secundara.

Multumesc,
Sus
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 11 Feb 2015 22:28 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Este a doua cerere pe secundara primita astazi. Eu nu pot separa setul, ar fi pacat. Au fost facute sa lucreze impreuna dar daca reusiti sa va cuplati unul pentru secundara si unul pentru primara pana la urma este decizia voastra ce faceti cu el. De la mine vreau sa plece ca set si recomand sa fie pastrat ca atare.
_________________
www.lentilozaur.ro
Sus
lentilozaur
Membru
Membru


Data inscrierii: 13 Aug 2009
Mesaje: 741



Localitate: Bucuresti

MesajTrimis: 12 Feb 2015 14:51 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Setul se retrage de la vanzare. Topicul se poate inchide. Multumesc.
_________________
www.lentilozaur.ro
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje   Vinde (privat)

Download topic
Pagina 1 din 1
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact