Index
Index forum Index forum
Autentificare Autentificare
Inregistrare Inregistrare
Cine este online Cine este online
Galerie imagini Galerie imagini
Calendar evenim. Calendar evenim.
Cautare detaliata Cautare detaliata
Ghid forum Ghid forum
Album astrofoto
med_gallery_37398_8896_545884.jpg
Imagine aleatoare
Blog
Inregistreaza-te pe forumul astronomy.ro
Colaboratori

Te intereseaza un domeniu al astronomiei si ai vrea sa scrii pentru siteul nostru? Alatura-te echipei noastre.

Meteo
Vremea in Bucuresti
Statistici forum
Numar total de mesaje in forum: 224029
Numar de utilizatori inregistrati: 2824
Cel mai nou utilizator inregistrat: Dan.M
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 502 la data de Joi Mar 28, 2024
Actualmente sunt 0 utilizatori pe chat   
Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi de peste 5 minute
Legenda
Mesaje noi Mesaje noi
Nu sunt mesaje noi Nu sunt mesaje noi
Forumul este inchis Forumul este inchis

observator astronomic!!!!!!!!!! ffffff imp!!!!! :)


Du-te la pagina Anterioara  1, 2
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect  

Observatoare, Cluburi, Institutii

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Autor Mesaj
oana_sandu2005
Membru
Membru


Data inscrierii: 01 Dec 2005
Mesaje: 12




MesajTrimis: 07 Dec 2005 01:44 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

buna tuturor!

la logo pt campanie lucram acuma. eu m-am gandit la ceva, dar urmeaza sa vad daca se aproba maine, la intalnire. deocamdata pastrez secretul Wink
saptamana viitoare sau cealalta facem o vizita la obs si o sa vb cu oamenii de acolo sa-i intreb de logo. poate ca deja au si vor sa-l folosim pe al lor, desi ma indoiesc pt ca pe site n-am vazut vreunul....

intr-adevar logo-ul trebuie sa simbolizeze ceva, dar nu trebuie sa fie nici prea abstract astfel incat lumea sa-l asocieze cu institutia respectiva. si mai trebuie sa ne gandim ca logo-ul obs trebuie sa fie in idependent de campanie, pt ca el va ramane al observatorului de acum incolo.

ramane sa mai discutam. astept in continuare sugestiile voastre. orice idee e binevenita pt ca nu stii cum faci legatura cu altceva si iese ceva klumea de tot:) daca se aproba maine logo-ul de campanie vi-l trimit si voua sa-l vedeti, desi 1. nu prea stiu cum sa postez o imag pe aici Embarassed si 2. ma gandesc daca sa-l pastrez ca surpriza pt cand vor aparea afisele Smile

toate bune si senine,
oana
Sus
Roman
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Apr 2005
Mesaje: 229



Localitate: Craiova

MesajTrimis: 08 Dec 2005 14:36 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Citat:
1. nu prea stiu cum sa postez o imag pe aici


Folosim Ubb codes
Sintaxa este urmatoarea [img] adresa url a imaginii [/img]
Sus
mac



Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 137




MesajTrimis: 08 Dec 2005 22:23 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

...sau incarci imaginea in galeria de imagini a membrilor, la adresa:

http://www.astronomy.ro/forum/album_cat.php?cat_id=2

Imaginea nu va fi imediat vizibila, ci doar dupa ce este aprobata de administrator.
Sus
oana_sandu2005
Membru
Membru


Data inscrierii: 01 Dec 2005
Mesaje: 12




MesajTrimis: 09 Dec 2005 20:41 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

buna!
am propus imaginea de logo. a ramas ca cei de la agentie sa o realizaze cum stiu ei mai bine:)
am vb si despre articol si au fost de acord. so daca vreti si voi as putea sa va trimit un articol pe care sa-l postati aici si care sa anunte evenimentul. oricum asta s-ar intampla candva in februarie, inainte de eveniment.
din cate am inteles, sunteti si membrii a unor astrocluburi. credeti ca ne-ar putea ajuta cu imagine pt expozitie sau cu oameni de specialitate care sa tina conferinte?

toate bune si senine,
oana
Sus
mac



Data inscrierii: 29 Iun 2004
Mesaje: 137




MesajTrimis: 09 Dec 2005 23:56 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Oana, te rog trimite-ne articolul pentru a il pune din timp pe site.
De asemenea ar fi bine sa avem ceva detalii despre cand si ce evenimente planuiti sa organizati, pentru a le adauga in calendarul nostru de evenimente.
Astfel, aceste detalii vor fi vizibile atat pentru membrii cat si pentru vizitatorii forumului si site-ului nostru.

Referitor la conferinte, ar fi bine sa iei legatura in primul rand cu universitatiile de matematica/fizica din tara (sau mai ales din Bucuresti) dar si cu institutii gen Academia Romana si observatoarele acesteia.

De asemenea iti recomand sa iei legatura si cu SARM, prin Valentin Grigore, care ar putea sa aranjeze ca membri ai clubului sa sustina referate sau conferinte pe teme pragmatice de astronomie.

Nu in ultimul rand, vreau prin acest mesaj sa invit membrii forumului nostru, care sunt interesati sa contribuie cu referate sau subiecte pentru conferinte pe diferite teme de profil, sa ia legatura cu tine pentru a discuta o eventuala colaborare si implicare. Aceasta bine-nteles daca este conform planurilor voastre.

Numai bine si mult succes in continuare!

Inca ceva, ai mentionat intr-un mesaj anterior despre evenimentele lunii martie 2006, printre care despre eclipsa de Luna si eclipsa totala de Soare. Ei bine, eclipsa de Soare va fi pentru Romania o eclipsa partiala. Wink
Sus
oana_sandu2005
Membru
Membru


Data inscrierii: 01 Dec 2005
Mesaje: 12




MesajTrimis: 10 Dec 2005 17:49 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

buna!

ok. o sa trimit articolul mai devreme, insa dupa ce stabilim toate datele, inclusiv ce conferinte vor fi, cand etc. multumesc pt sfaturi. o sa iau legatura cu facultatile din bucuresti, iar in legatura cu SARM am inteles ca in curand o sa trimita un mesaj domnul valentin grigore. daca nu, o sa-l contactez eu Smile
a! da, stiu ca la noi e partiala Wink

oana
Sus
Roman
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Apr 2005
Mesaje: 229



Localitate: Craiova

MesajTrimis: 11 Dec 2005 14:17 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

vizitator a scris:
Citat:
poti sa-mi spui cateva reviste de specialitate pe buc si poate si niste date de contact?


Terra Magazin
Din pacate nu stiu adresa

Poate puneti anunturi si pe cateva reviste modene. Rolling Eyes


Terra Magazin este editata de Editura CDPRESS

Adresa:
Editura CD PRESS
str. Ienachita Vacarescu nr. 18
sector 3, Bucuresti

Tel.: +40 21 337 37 17
+40 21 337 37 27
+40 21 337 37 37
Fax: +40 21 337 37 57
E-mail: office@cdpress.ro

Este o alegere buna, deoarece aceasta revista se distribuie în scoli, fara titlu de obligativitate, cu avizul Ministerului Educatiei si Cercetarii nr. 40199/1999.
In felul acesta vor afla despre eveniment profesorii interesati si elevii care cumpara revista.
Sus
oana_sandu2005
Membru
Membru


Data inscrierii: 01 Dec 2005
Mesaje: 12




MesajTrimis: 19 Dec 2005 21:10 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

buna tuturor!
ce mai faceti? noi lucram in continuare la campanie. miercuri s-ar putea sa dam o fuga la observator, dupa care luam o pauza de sarbatori. si daca tot veni vorba Smile va urez Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi si un An Nou care sa va aduca tot ce va doriti si mai mult Wink LA MULTI ANI !!!! sa ne auzim cu bine,
oana
Sus
Roman
Membru
Membru


Data inscrierii: 17 Apr 2005
Mesaje: 229



Localitate: Craiova

MesajTrimis: 20 Dec 2005 20:10 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Multumim. La fel si tie. Un an nou fericit si plin de succese!
Pastram legatura Wink .
Sus
oana_sandu2005
Membru
Membru


Data inscrierii: 01 Dec 2005
Mesaje: 12




MesajTrimis: 10 Ian 2006 22:57 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

buna tuturor! LA MULTI ANI !!!! tot ce va doriti sa se implineasca ! si un an plin de realizari!

acum ca au trecut sarbatorile, am reluat si noi treaba pt observator. ne-am ocupat noi de mai multe, insa am ramas la acele conferinte.... aveti cumva idee pe cine am putea ruga sa le tina? vreun mail ceva..un contact de la o persoana dornica si in masura sa tina o conferinta? sau macar o trimitere.... ma gandeam ca subiectele le-as putea stabili cu sustinatorul conferintei, dar as vrea sa va mai intreb o data Smile pe voi ce v-ar atrage sa veniti la asa ceva? ce subiect v-ar starni interesul?

in rest, lucrurile merg. concepem mapa de presa, am luat legatura cu posibili parteneri media si alte lucruri din astea de "bucatarie" Smile

toate bune! si sper sa aud vesti de la voi cat mai curand!
oana
Sus
alexconu
Membru
Membru


Data inscrierii: 10 Mai 2005
Mesaje: 610



Localitate: Reine

MesajTrimis: 11 Ian 2006 01:59 Download mesaj
Titlul subiectului:
Raspunde cu citat (quote)

Dar voi ati vorbit cu cineva din observator?? Ca suntem mai multi pe-acolo care am putea ajuta cu una-alta.
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect   Observatoare, Cluburi, Institutii Du-te la pagina Anterioara  1, 2

Download topic
Pagina 2 din 2
 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteti atasa fisiere in acest forum
Puteti descarca fisiere in acest forum
© 2015 astronomy.ro
Termeni si conditii generale      Termeni si conditii forum      Contact